Home » प्रथम साउथ एसियन टेनीस क्रिक्रेट प्रतियोगिता आज देखि पोखरामा सुरु

प्रथम साउथ एसियन टेनीस क्रिक्रेट प्रतियोगिता आज देखि पोखरामा सुरु

by Pokhara City

पोखरा १२ फागुन

प्रथम साउथ एसियन टेनीस क्रिक्रेट प्रतियोगिता पोखरामा सुरु भएको छ । खेलको उद्घाटन गर्दै राष्ट्रीय खेलकुद परिषद सदस्य राजेश गुरुङले टेनीस क्रिक्रेट प्रतियोगिताले खेलाडीहरुको क्षमतामा अझधेरै निखार ल्याउने भन्दै खेल क्षेत्रमा निरन्तर लाग्न आग्रर्ह गर्नु भयो । सार्कमुलका राष्ट्रहरुविच पोखरामा भएको पहिला खेलमा सार्क मुलकका ४ देश र नेपालका ८ समुहको सहभागीता रहेको छ । आज भएको पहिलोे खेलमा नेपाललाई भारतले ७ विकेटले जितेको निकालेको छ । दोस्रो खेलमा श्रीलंकाले वङगालादेशलाई ४ विकेटमा जित हात पारेको छ । आजै भएको तेस्रो खेलमा भारत र वंगलादेश विच भएको निकै प्रतिष्पर्दात्मक खेलमा भारतले ५६ रनले जित आपफ्नो पोल्टामा पार्न सफल भयो । आजको अन्तिम खेलमा नेपालले श्रीलंकालाई ८ विकेटले सहज जित निकाल्न सफल भयो । टेनीस क्रिक्रेट एसोसीयसन नेपालले आयोजना गरेको प्रतियोगिता नेपालमा पहिलो पटक भएको ट एसोसीयसनका अध्क्षय दिपेश खत्रीले बताउनु भयो । उहाँले भन्नु भयो अव यो प्रतियोगीता र खेल नेपालको पहिलो खेल वनाउने तर्फ आफुहरु लागी परेको बताउनु भयो । उद्घाटन खेलमा श्रीलंकाले वङगालादेशमा वसेर खेल क्षेत्रको अध्यँन गरेका विद्यार्थीहरुको सहभागीता रहेको थियो।

तस्बिरः प्रेम थापा

You may also like