Home » पोखरा ११ मा मेयर तथा उपमेयरका उमेद्वारसहितको चुनावी भेला

पोखरा ११ मा मेयर तथा उपमेयरका उमेद्वारसहितको चुनावी भेला

by Pokhara City

पोखरा, २२ वैशाख ।
पोखरा महानगरपालिका वडा नं ११ मा आसन्न स्थानीय तहको निर्वाचनलाई लक्षित गर्दै चुनावी भेला तथा उमेद्वार परिचयात्मक कार्यक्रमको आयोजना गरिएको छ । महानगरपालिकामा नेकपा एमालेका उमेद्वार कृष्ण थापा तथा उपमेयरका उमेद्वार मञ्जुदेवी गुरुङसहित रानीपौवामा चुनावी भेला तथा उमेद्वार परिचयात्मक कार्यक्रम आयोजना गरिएको हो ।

कार्यक्रममा बोल्दै पोखरा महानगरमा एमालेका तर्फबाट उमेद्वार कृष्ण थापाले देशमा विकास गर्न सक्ने पार्टी एमाले मात्र भएको बताएका छन् । उमेद्वार थापाले वडालाई समृद्ध बनाउन एकजुट भएर लागिपर्ने प्रतिवद्धता व्यक्त गरेका छन् । ‘वडा नं ११ लाई समृद्ध बनाउन विकास निर्माणका बाँकी कामलाई निरन्तरता दिइने छ ।’ भेलामा उमेद्वार थापाले भने, ‘वडामा रहेका भित्री चोकमा नबनेका सडकलाई पीच गर्ने पहल गर्नेछु ।’

परिचयात्मक कार्यक्रममा थापाले पोखराको वडा नं ११ र १३ जोड्ने कृषि मार्ग निर्माण गर्ने घोषणा समेत गरेका छन् । ‘११ र १३ जोड्ने कृषि मार्ग निर्माण गर्ने, कृषि मार्ग बाझखोलाबाट पाडेचोक हुँदै मचारी, बुडुवा हुँदै रानीबगरसम्मको कृषि मार्ग बनाउने छु ।’ उनले कार्यक्रममा भने ।

त्यस्तै उपमेयरकी उमेद्वार मञ्जुदेवी गुरुङले ११ नं वडामा न्यायिक समिति समेत नभएको बताउँदै अब आउने दिनमा न्यायिक समिति गठन गर्ने बताएकी छिन् । गुरुङले वडामा युवाको समस्या समाधान गर्न युवा परिषद् गठन गर्ने घोषणा गरेकी छिन् । ‘मुलुकको भविष्य नै युवा हुन् । तर उनीहरुको समस्याका विषयमा कसैले पनि सोचिरहेका छैनन् ।’ उनले भनिन्, ‘त्यही विषयलाई मध्येनजर गर्दै युवाको समस्या सामाधन गर्न युवा परिषद् गठन गर्छु ।’ वडाका केही ठाउँमा सडक पीच नभएको र उक्त सडक पीच गर्ने गुरुङले प्रतिवद्धता व्यक्त गरिन् ।वडामा नेकपा एमालेका तर्फबाट वडाध्यक्ष पदका उमेद्वार मीन गुरुङले वडाका हरेक समस्या समाधान गर्ने आफ्नो लक्ष्य रहेको बताए । वडाको स्तरोन्नतीका लागि आफू कुनै हालत पछाडि नहट्ने समेत उनले प्रतिवद्धता व्यक्त गरेका छन् ।

कार्यक्रममा पोखरा ११ का एमाले सचिव मदनकुमार सुनारले विकासको खाका तथा योजना एमालेसंग भएको बताए । पोखराको ११ नं वडालाई समृद्ध हुनबाट अबका दिनमा कसैले रोक्न नसक्ने उनको दावी थियो ।परिचयात्मक कार्यक्रममा गण्डकी प्रदेशका प्रदेश सांसद मीना गुरुङले वडामा एमालेको तर्फबाट उमेद्वार रहेकाको विषयमा जानकारी गराएकी थिइन् । उनले कार्यक्रममा एमालेका उमेद्वारलाई नै भोट किन दिने भन्ने विषयमा समेत आम मतदातालाई जानकारी प्रदान गरेकी छिन् ।

भोलि समेत उक्त वडामा एमालेले घरदैलो कार्यक्रमलाई जारी राख्ने छ । भोलि शुक्रबारको घरदैलो कार्यक्रम मणिपालबाट सुरु हुने पार्टीका वडा सचिव सुनारले जानकारी दिएका छन् ।

You may also like