Home » पोखराको शान्त माविमा साइबर क्राइम सम्वन्धि सचेतना समयमै सचेत रहन डिएसपि सुन्दर तिवारीको आग्रह

पोखराको शान्त माविमा साइबर क्राइम सम्वन्धि सचेतना समयमै सचेत रहन डिएसपि सुन्दर तिवारीको आग्रह

by Pokhara City

पोखरा

लायन्स क्लब अफ पोखरा ग्रीन वेभको आयोजना तथा जिल्ला प्रहरी कार्यालय कास्कीको समन्वयमा पोखरा १८ मा रहेको शान्त माविमा साइबर क्राइम सम्वन्धि सचेतना कार्यक्रम बिहीबार सम्पन्न भएको छ । पछिल्लो समय समाजमा साइबर क्राइम बढ्दै गएकाले समयमै सचेत गराउन उक्त विद्यालयका कक्षा ९ देखि १२ सम्मको विद्यार्थीलाई प्रशिक्षण गराइएको हो ।

विद्यार्थीलाई प्रशिक्षण जिल्ला प्रहरी कार्यालय कास्कीका प्रहरी नायव उपरिक्षक सुन्दर तिवारीले गरेका थिए । उनले प्रशिक्षणकै क्रममा गत वर्ष कास्कीमा मात्रै २ सय ९७ वटा निवेदन साइबर क्राइम सम्वन्धिको रहेको जानकारी दिए । सामाजिक सञ्जालको प्रयोग बढिरहेको हुँदा अपरिचित व्यक्तिलाई सजिलै विश्वास नगर्न उनको भनाई थियो । साथै सामाजिक सञ्जालबाट समस्यामा परेकालाई तिरस्कार होइन साथीभाई तथा परिवारले साथ दिनु अत्यावश्यक रहेको उनले बताए । प्रहरी नायव उपरिक्षक तिवारीले साइबर क्राइमबाट बच्न कस्ता कदम चाल्नुपर्छ वा समयमै कसरी सचेत हुन सकिन्छ लगाएतको विषयमा प्रशिक्षण दिएका थिए । साथै किशोर किशोरीलाई सामाजिक सञ्जालमा राती अवेरसम्म च्याट गरेर बस्दा साइबर क्राइम हुन सक्ने भन्दै उनले सचेत गराएका थिए ।

औपचारिक कार्यक्रममा पिआरओ इन चिफ एमजेएफ लायन किशोर बरालले साइबर क्राइमबाट आफु पनि बच्न र अरुलाई पनि सचेतना गराउन आग्रह गरे ।
कार्यक्रममा शान्त माविका प्रधानाध्यापक शंकरराज अधिकारीले प्रशिक्षणबाट विद्यार्थीले आफु सचेत हुने र अरुलाई सचेत गराउन महत्वपूर्ण भूमिका खेल्नेमा विश्वस्त रहेको बताए ।

लायन्स क्लब अफ ग्रीन वेभकी अध्यक्ष लक्ष्मी लामाले कार्यक्रम भव्यरुपमा सम्पन्न गर्ने सहभागिहरुलाई धन्यवाद ज्ञापन गरेकी थिइन् ।
कार्यक्रममा स्वागत मन्तव्य क्लबकी द्धितिय उपाध्यक्ष गिता तिवारीले राखेको थिइन् भने कार्यक्रमको सञ्चालन क्लबकी सचिव सरस्वती पुरीले गरेकी थिइन् ।

You may also like