Home » जिसस कास्कीको आयोजनामा बालबालिका सम्बन्धि घटना ब्यबस्थापन अभिमुखिकरण शुरु

जिसस कास्कीको आयोजनामा बालबालिका सम्बन्धि घटना ब्यबस्थापन अभिमुखिकरण शुरु

by Pokhara City

पोखरा ,भदौ २७

जिल्ला समन्वय समिति कास्कीको आयोजना तथा राष्ट्रिय बाल अधिकार परिषदको सहजीकरणमा आयोजित स्थानिय तहमा बाल अधिकार संरक्षण र बालबालिका सम्बन्धि घटना ब्यबस्थापन दुई दिने अभिमुखिकरण तालिम सोमबार देखि पोखरामा शुरु भएको छ।
कास्कीका पाँच ओटा पालिकाका उप (प्रमुख सहित सम्बन्धित बिषय हेर्ने जनप्रतिनिधि तथा बिभागिय प्रमुख र कर्मचारीहरू एबम सरोकारवाला निकायहरू सहभागि तालिमको जिल्ला समन्वय समिती कास्किका प्रमुख लिलाधर पौडेलले उद्घाटन गरेका हुन । पौडेलले विभिन्न बहानामा बालबालिका पीडित हुन परेको र ती घटनाहरुको न्यूनीकरणमा जन( प्रतिनिधीहरूको महत्त्वपूर्ण भुमिका हुने उल्लेख गरे । उनले बाल बालिकामा हुने घटनाहरूको प्रक्रियागत ब्यबस्थापनमा तालिम उपयोगि हुने बिश्व्वास ब्यक्त गरे ।

कार्यक्रममा जिल्ला समन्वय समिति कास्की का उप ( प्रमुख सरिता माल , जिल्ला समन्वय अधिकारी नबराज बराल , राष्ट्रिय बाल अधिकार परिषदका परियोजना प्रमुख ज्ञानेन्द्र श्रेष्ठ , परिषद गण्डकीका संयोजक बद्री प्रसाद वाग्ले, जि स स कास्की सदस्य लक्ष्मी दमै,शक्ति समुहका अध्यक्ष चरिमाया तामाङ लगाएतले मन्तव्य व्यक्त गरेका थिए।

दुइदिन सम्म चल्ने तालिममा स्थानिय तहमा बालबालिकामा आइपर्ने समस्या , तिनिहरुको समाधान र सम्भाबित जोखिम न्यूनीकरणका प्रक्रियासँग सम्बन्धित बिषयमा अभिमुखिकरण प्रदान गरिने जि। स। स। कास्किले जनाएको छ।

You may also like